Bierzemy udział w projekcie HERE Map Makers w ramach programu Erasmus+.

Opublikowano:  Pon, 06.11.2017

Liceum Ogólnokształcące Przymierza Rodzin w Warszawie bierze udział w 20-miesięcznym projekcie HERE Map Makers w ramach partnerstwa strategicznego programu Erasmus+.

Koordynatorem projektu jest szkoła: Srednja škola Ivanec z Chorwacji. W projekt poza naszą szkołą zaangażowane są szkoły z Chorwacji, Słowenii, Hiszpanii i Włoch oraz firma HERE.

Szkoły będą współpracowały ze sobą w celu wymiany doświadczeń i wprowadzenia innowacji w nauczaniu geografii, przyrody i technologii informacyjnej.

Osiągnięcie nowych kompetencji w nauczaniu kartografii  umożliwi współpraca z firmą HERE, która jest znana z wdrażania najnowszych technologii GIS.

Firma HERE przeprowadzi szkolenie dla nauczycieli i uczniów. Uczestnicy projektu będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w kartografii cyfrowej.

Uczniowie nauczą się zbierania, porównywania i analizowania danych. Dane, wprowadzone do map przez uczniów, będą wykorzystywane nie tylko przez nich, ale też przez innych użytkowników map cyfrowych. Nowe kompetencje, które uczniowie zyskają dzięki zaangażowaniu w projekt HERE Map Makers będą praktyczne.

Nauczyciele i uczniowie z partnerskich szkół będą wymieniać się doświadczeniami w efektywnym tworzeniu i posługiwaniu się mapami cyfrowymi.

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Agnieszka Chrząstowska-Wachtel.