Wycieczka do Biblioteki Narodowej

Opublikowano:  Wt, 08.11.2016

We wtorek, 08.11 uczniowie klasy I M wzięli udział w wycieczce do Biblioteki Narodowej. Najpierw uczestniczyliśmy w prezentacji nt. historii, zadań i roli, jaką B.N. spełnia od ponad dwustu lat w zachowaniu i przekazywaniu polskiego dorobku kulturalnego.

W tym roku obejrzeliśmy nowy film, przedstawiający w bardziej nowoczesnej formie poszczególne pracownie i ich zadania, a także starszą prezentację opowiadającą w zwięzły sposób o początkach piśmiennictwa polskiego.

Po części teoretycznej zwiedziliśmy czytelnię główną, muzyczną i informatorium, a także zapoznaliśmy się z katalogami biblioteki. Ważną informacją dla uczniów było to, że już od czternastego roku życia mogą korzystać z biblioteki.

Niestety, nie udało nam się jak planowaliśmy, odwiedzić introligatorni i pracowni konserwatorskiej, ale powetowaliśmy to sobie ciastkiem i coca colą w bibliotecznej kawiarence. W pięknym jesiennym słońcu wracaliśmy ochotnie na lekcję geografii.

Hanna Rakowska i Agnieszka Pańczak