Biblioteka

Biblioteka Szkoły Przymierza Rodzin jest przeznaczona dla wszystkich uczniów; ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum, a także dla pracowników,rodziców i całej społeczności szkolnej.

Składa się z wypożyczalni z dużą czytelnią ze stołami dla 24 osób.

Dzieci z klas 1-3 S.P. korzystają z wypożyczalni, która jest filią biblioteki głównej i mieści się na parterze szkoły podstawowej.

Obok księgozbioru należącego do naszej szkoły, uczniom starszym udostępniamy również, w miarę możliwości, książki należące do Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin, co w sposób istotny wzbogaca ofertę biblioteki.

W skład wszystkich zbiorów wchodzą książki,czasopisma (21 tytułów), mapy i zbiory audiowizualne, w tym duża filmoteka klasyki polskiej i światowej, a także bogata kolekcja Teatru TV.

Biblioteka przeznaczona jest głównie do cichej pracy indywidualnej, ale w miarę potrzeby, służy również jako miejsce lekcji, na których wykorzystywane są jej zasoby, uczniowie poprawiają tu prace pisemne z różnych przedmiotów i odbywają się spotkania autorskie. Na dużych przerwach jest też azylem dlatych, którzy chcą spędzić czas w ciszy, popracować lub odpocząć w przytulnym miejscu od szkolnego gwaru.

Zapraszamy do nas i mamy nadzieję, że miło spędzicie tu czas.

Biblioteka szkolna prowadzona jest przez p. Hannę Rakowską i p. Agnieszkę Pańczak.

Godziny otwarcia biblioteki w roku szkolnym 2016/ 2017:

• Poniedziałki i czwartki: 8.00-15.00
  • Wtorki, środy i piątki: 8.00-16.00

Nowe książki w bibliotece - marzec 2014

Fantastyka

• J. Flanagan: Zwiadowcy (wszystkie tomy),
  • J.K. Rowling: Harry Potter (wszystkie tomy),
  • J. Molist: Pierścień,
  • T. Prachet, M. Baxter: Długa Ziemia,
  • J.R.R.Tolkien: Władca pierścieni (całość),
  • C.S. Lewis: Opowieści z Narnii (całość),

Książki obyczajowe